Altın Takı

Altın Kolye Modelleri Nelerdir? Altın Kolye Nasıl Seçilir?

Altın kolye modelleri nelerdir

Şık Altın Kolye Modeli Nelerdir ve Nasıl Olmalıdır ?

Mükemmel bir feminen aksesuar, hoş, narin bir altın kolye hem işte hem de şık bir akşam yemeğinde takılabilir. Güzel bir altın kolye her kıyafetle güzel gider, bu yüzden narin boynunuzu göstermek için özel bir aksesuardır . Kolyeler hakkında daha fazla bilgi ister misiniz ?  Okumaya devam edin.

Kadınlar İçin En Popüler Altın Kolyeler Nelerdir?

Göz alıcı tek taşlı altın kolyeler en popüler olanlarıdır. Bu değerli taş çeşitli şekillerde kullanılabilir. Örneğin, zarif ve parlak bir ışıltı için tek taş altın kolyeye ne dersiniz? Kolyenin gerçekten dikkat çekmesini istiyorsanız, kişiselleştirilmiş bir kolyeye karar verebilirsiniz. Ya da çeşitli estetik figürlerden oluşan, sonsuzluk, aşk, kalp, yonca gibi kolyeleri düşünebilirsiniz.

Altın Kolye Nasıl Seçilir?

Altın bir kolye seçerken, önemli etkenler sıra vücut tipiniz, boyun ölçünüz ve kolye uzunluğudur. Çeşitli altın kolye modelleri ile moda tarzınızı belirleyebilirsiniz. Standart altın bir kolye zincir ölçüsü boynunuzdan ortalama 10 cm daha uzun olmalıdır. Boynunuzu ön plana çıkarmak için kısa bir zincir, köprücük kemiğinizi vurgulamak için uzun bir zincir tercih ediniz. Sportif bir vücuda sahipseniz uzun kolyeleri tercih etmelisiniz. Kısa kolye modeli olarak kişiselleştirilmiş isimli altın kolyeleri deneyebilirsiniz. Öte yandan hemen her kıyafetle kullanmak isterseniz 40 cm ve üzeri altın bir kolye tercih edebilirsiniz. Uzun yakalı kıyafetler veya abiye elbiseler için de tercihinizi uzun kolyelerden yana yapmalısınız.

Altın kolye modelleri nelerdir
Altın kolye modelleri nelerdir nasıl seçilir

Altın Kolye Zincir Ölçüsü Nasıl Olmalı ?

İçi dolu altın kolye zincirleri en pahalı seçenektir, ancak aynı zamanda en güçlü ve en dayanıklı olanlardır.

İçi boş zincirler daha ucuzdur, ancak bunlarla ilgili potansiyel bir sorun vardır: Bu zincirlerin kırılması veya ezilmesi kolaydır ve bu olursa, onarılmaları zordur.

Altın Kolye Kilit Sistemi Nasıl Olmalıdır ?

Kolye satın alırken bir diğer önemli faktör de üzerinde bulunan kilitlerdir. Simit ve papağan kilitler, açma ve kapamaları kolay oldukları, daha dayanıklı ve giysilere takılma olasılıkları daha düşük olduğu için çok popülerdir.

Düğüm Olan Altın Kolye Zincirimi Nasıl Açılır ?

Düğümlü altın kolyeniz varsa üzerine pudra ya da bebek yağı dökerek çizilmeden kolayca açabilirsiniz. Ayrıca düğümlü kolyelerinizi zeytinyağı, deterjan veya traş köpüğü yardımıyla kısa sürede çözebilirsiniz.

Benzer yazılar