• Garanti süresi ürünün teslim tarihinden itibaren başlar ve 2 yıl boyunca tamirat ve bakım tarafımıza aittir.
  • Ürünün yanlış kullanımından dolayı veya kaza sonucu kırılması, zarar görmesi veya taşının düşmesi garanti kapsamı dışındadır.
  • Kullanım sebebiyle kırılan ya da zarar gören pırlanta ve diğer değerli /yarı değerli taşlar garanti kapsamına girmez.
  • Tamamı değerli, yarı değerli taşlar, altın ve gümüşle üretilen ürünlerimiz, verilen sertifikada belirtilen saflıkta ve ayardadır.
  • Garanti doğru olmayan kullanım, vücut teri, çarpma, düşme ya da kaza sonucu oluşan hataları, kaybolma ve çalınmaları kapsamamaktadır.
  • Ürünlerdeki olası veya satın alma tarihinden sonra ortaya çıkan üretim hataları garanti kapsamındadır.
  • Müşteri temsilcilerimiz satış öncesinde de müşterinin satın almak istediği ürünün müşterisinin isteklerine uygun olup olmadığını anlamaya çalışır ve müşterisini doğru ürünü tercih etmeye yönlendirir.
  • Satın alınan ürünlerin garantilerinin devam edebilmesi için firmamız dışındaki üçüncü şahıs ve kurumların ürünlere herhangi bir şekilde müdahalede bulunmamaları, boyut ayarlama, onarma vb. yapmamaları gerekmektedir.
  • Üzerinde değişiklik ya da tahrifat yapılan ürünler garanti kapsamı dışında kalmış olur.
  • Her durumda garanti yükümlülüğümüz verilen faturadaki satış bedelini aşamaz. 

Altın Takılarda Garanti

Altın takılarda kullanımı etkileyen en önemli hususların başında altın takının gramıdır. Son dönemde altın fiyatlarının yükselmesi sonucunda altın takılarda daha hafif tarzlar tercih edilmeye başlamıştır. Altın takıların hafifletilmesi de kullanımla ilgili problemler ortaya çıkarmıştır.

Altın Bilezikte Garanti

Burma altın bilezikler 3 telin burulmasıyla üretilmekte en hafif 14 gram gelmektedir. Kullanım için alınan burma bileziğin doğru gramı 20 gram ve yukarısı olmalıdır. 20 gram burma bileziğin altındaki gramlarda özellikle boyutunun büyük olması durumunda zaman içerisinde çok fazla deforme olma problemi vermektedir.
Burma altın bileziklerde garanti ayar ve üretim hatalarını kapsamaktadır. Desenli altın bilezik modelleri 8 gramdan başlayıp 40 grama kadar çıkmaktadır. Desenli altın bileziklerde de kullanımı belirleyen gramı ve genişliği olup, genişlik artıkça  gramda aynı orantıda artmaması durumunda altın bilezikler zayıf kalmakta ve kullanımda çok problem verebilmektedir.
Günümüzde desenli altın bilezikler çoğunlukla şarnelli olarak üretilmektedir. Şarnelli altın bileziklerde kenar ağızlarına tekraren bir astar dönülmekte bileziğin sağlamlığı arttırılmaya çalışılmaktadır. Şarnel altın bileziklerde yaşanan en büyük problem desenin olduğu kısımdaki kalınlığın az olmasından dolayı zaman içerisinde çatlamalar ve çökmeler olabilmektedir. Desenli altın bileziklerde garanti ayar ve üretim hatalarını kapsamaktadır. Kelepçe altın bilezikler şık görüntüleri ve her bileğe uymaları nedeniyle tercih edilmektedir. Kelepçe altın bileziklerde yaşanan problemlerin başında ürünün açarken fazla zorlanması sonucunda yapısının bozulması ve genellikle içerisinin boş olması nedeniyle üzerinde darbeler sonucu ezilmeler oluşmasıdır. Kelepçe altın bileziklerde garanti ayar ve üretim hatalarını kapsamaktadır.

Pırlanta Takılarda Garanti

Pırlanta taşlı altın takılar hem altını hem de üzerinde pırlanta taşlar nedeniyle değerli olmaktadır. Pırlantalı altın takılarda pırlanta taşların düşmesi garanti kapsamı dışında kalmaktadır. Pırlanta taşın dışında kalan kısımlar ayar ve üretim kaynaklı olarak garanti kapsamına girmektedir.

Taşlı Altın Takılarda Garanti

Altın takılarda kullanılan taşlar genellikle zirkon ve swarovski taşlar olup, bunların düşmesi halinde yerine yenisi takılabilmektedir. Altın takılar da sonradan karşılaşılabilen problemin başında taş düşmeleri gelmektedir.
Altın takılarda taş düşmesi üretim kaynaklı hatadan kaynaklanabildiği gibi kullanıma bağlı olarak ta değişebilmektedir. Özellikle yüzük ve bilekliklerde daha fazla taş problemi olabilmektedir.