Altın Takı

Ten Rengine Göre Altın Takı Seçimi

Ten rengine gore altın takı seçimi nasıl yapılır blog yazısı görseli

CİLT TONUNUZA UYGUN ALTIN TAKI SEÇİMİ

Çoğu insan mücevher satın alırken tercihlerine odaklanır. Maviyi sevdiğiniz için bir topaz yüzüğü tercih edebilir veya birinin taktığını gördüğünüz ve inanılmaz göründüğü için rose altın bir kolye satın alabilirsiniz. Görünüşün hakkında iyi hissettiğin sürece, gerçekten önemli değil. Ama bir zamanlar gerçekten harika görünen bir altın takı aldığınız, ancak taktıktan sonra aynı şeyi hissetmediğiniz zamanlar olabilir. Durum böyleyse, elinizde hiç takmadığınız parçalarla dolu bir mücevher kutusu olabilir.

Takılar genellikle teninize dayanır, takı’nın teninizle olan bu kontrastı nedeniyle kolayca fark edilir. Takıların üzerinizde nasıl durduğunu etkileyen en büyük faktörlerden biri de ten renginizdir. Peki ten renginizi tanımak, müthiş mücevher parçaları bulmanıza nasıl yardımcı olur? Belirli cilt tonları belirli metaller ve değerli taşlarla daha iyi göründüğünden, cilt tonunuzu belirlemek, ona uygun mükemmel takıyı bulmanıza yardımcı olabilir.

FARKLI TEN TONLARI İÇİN RENKLER

Soğuk ten rengine sahip kişiler, beyaz altın, platin ve gümüş gibi açık renkli veya beyaz metallerde iyi görünürler. Sıcak ten rengine sahip insanlar sarı ve rose altın, bakır ve pirinç takılarda iyi görünüyor. Nötr bir cilt tonunuz varsa, hem beyaz metallerde hem de sarı metallerde iyi görüneceksiniz.

Parlak maviler, zümrütler ve derin morlar, soğuk cilt alt tonlarında harika görünecek. Soğuk pembe, buz mavisi ve lavanta tonları da harika görünecek. Sıcak ten tonları için yakut, parlak pembe kırmızı veya çok açık sarılara dönebilirsiniz. Nötrlerle soğuk gri, parlak beyaz ve lacivert tonlarını kullanabilirsiniz.

CİLT TONUNUZU BELİRLEYİN

Hangi ten rengine sahip olduğunuzu belirlemenin kesin ve hızlı bir kuralı yoktur, ancak bunu anlamanıza yardımcı olacak bazı ipuçları vardır.

Aşağıdaki durumlarda sıcak bir cilt tonunuz var:

Bileğinde yeşil damarların var.

Cildiniz kolayca bronzlaşır ve nadiren yanar.

Kahverengi, yeşil veya ela gözlerin ve kahverengi, kırmızı veya siyah saçların var.

Soğuk bir cilt tonunuz varsa:

Bileğinde mavi damarların var.

Bronzlaşmakta zorlanıyorsunuz ve cildiniz kolayca yanıyor.

Mavi veya yeşil gözlerin ve sarı, kahverengi veya siyah saçların var.

Cildimin Soğuk veya Sıcak Alt Tonu Var mı?

Sıcak alt tonlar sarı veya altın tonlarına eğilimlidir; soğuk alt tonlar, cildinizin pembe, kırmızı veya mavi tonlarında olduğu anlamına gelir; nötr ise bu renklerin bir karışımıdır.

Sadece cildinizi incelemekten bir adım ötede alt tonunuza bir göz atalım. İşte sizinkini anlamanıza yardımcı olacak beş yol. Unutulmaması gereken bir şey var, yukarıdaki iki seçenek arasında karar veremiyorsanız, büyük olasılıkla arada bir yerdesiniz ve nötr tondasınız.

CİLDİNİZİN ALT TONUNU NASIL ÖĞRENEBİLİRSİNİZ

damarlarının rengi

Alt tonunuzu belirlemenin en iyi yolu, doğal ışık altında bileğinizdeki damarlara bakmaktır. Biraz yeşil görünüyorlarsa, sıcak alt tonlara sahipsiniz. Damarlarınızda daha çok mavi bir ton veya hatta bir miktar mor renk varsa, alt tonlarınız soğuktur. Her iki rengin karışımını görüyorsanız, nötr alt tonlara sahip olabilirsiniz.

Doğru takı türü

Mücevherinizin rengi, alt tonunuzu anlamanın başka bir kolay yoludur. Sadece birkaç altın ve gümüş takı takın ve hangisinde daha iyi göründüğünüze karar verin. Altına yakınsanız sıcak tonlusunuz, gümüş ise soğuk tonlu demektir.

kıyafetlerinin rengi

Saf beyaz bir giysi parçası ya da sadece bir parça beyaz kağıt alın. Parlak, doğal ışıkta, öğeyi yüzünüze doğru tutun. Karşılaştırıldığında, cildiniz pembe veya pembe görünüyorsa, soğuk tonlusunuz. Yüzünüz daha sarı görünüyorsa, alt tonunuz sıcaktır. Tam beyaz yerine kirli beyaz veya kremsi tonlarda daha iyi göründüğünüzü düşünüyorsanız, bu sıcak tonlu olabileceğinizin bir başka göstergesidir. Her iki rengi de solgun görünmeden kullanabiliyorsanız, nötr bir alt tona sahip olabilirsiniz.

Cildiniz güneşte nasıl tepki verir?

Güneşte uzun süre kaldığınızda, cildiniz nasıl tepki verir? Kolayca bronzlaştığınızı düşünüyorsanız sıcak tonlusunuz, kolay yanan veya pembeye dönenler ise soğuk tonlu.

Gözlerinin ve saçlarının rengi

Bu nokta en basit olanı olsa da, göz ve saç renginiz genel olarak alt tonunuzun bir göstergesi olabilir. Platin tonlarında sarı, kahverengi veya siyah saçlı mavi, gri veya yeşil gözlü olanlar soğuk tonlu olacaktır. Kahverengi, kehribar veya ela gözleriniz ve kırmızı, siyah saçlarınız varsa, muhtemelen sıcak tonlusunuzdur.

SİZDE ALTIN ​​MI GÜMÜŞ MÜ DAHA İYİ DURUYOR ?

Sarı altın özellikle daha sıcak cilt tonlarında çekicidir ve kahverengi, yeşil, turuncu, sarı ve turkuaz renkli toprak taşlarla iyi uyum sağlar.

Gümüş ve beyaz altın, daha soğuk cilt tonlarıyla harika görünür ve mor, pembe, koyu kırmızılar ve mavilerdeki canlı taşlarla iyi bir uyum sağlar.

İki tonlu takılar geri dönüyor, bu stili seviyorsanız bu harika bir haber. Her iki metali de seviyorsanız ve kendinizi sadece bir tanesiyle sınırlamaya dayanamıyorsanız, o eski gelenekleri yıkın ve gümüş ve altın takılarınızı birlikte kullanın.

ROSE (PEMBE) ALTIN HAKKINDA ?

Rose altın, çok yönlü olduğu için yeni bir popülerlik kazandı ve daha popüler bir seçim haline geldi.

Yumuşak pembe tonu hem soğuk hem de sıcak ten tonlarını tamamlar ve vintage hayranıysanız bu tam size göre. Bu aynı zamanda kadınsı mücevher parçaları için de mükemmeldir.