Altın Takı

Yüz Şekline Göre Altın Küpe Seçimi

Yüz Şeklinize En Uygun Küpe Nasıl Seçilir

Küpeler, görünümünüze hayat vermenin ve kısa sürede şık ve muhteşem görünmenizi sağlamanın harika bir yoludur. Herkesin sahip olması gereken bir altın takıdır. Akıllıca seçildiğinde, küpeler en iyi özelliklerinizi geliştirebilir, ayrıca bir kıyafete renk ve kişilik katabilir. Ama kusurlarınızı örtmek ve yüzünüzü tamamlamak yerine yüz şeklinize uymuyorsa ve sizi tuhaf gösteriyorsa buna değmez. ‘Tarzında’ olanlardan ziyade doğal güzelliğinizi tamamlayan küpeler seçmek önemlidir.

Kıyafetinize uygun küpeler harikadır ve her zaman önemli olacaktır. Ancak yüz tipinize göre doğru küpeleri seçmenin daha da önemli olduğunu biliyor muydunuz? Bunun için ilk adım, yüz tipinizi iyi anlamanız gerektiğidir.

Küpe seçmenin en iyi yolu yüz şeklinize bakmaktır. Basit bir ipuçu, yüzünüzün özelliklerine zıt olan küpeleri seçmektir. Yüzünüzün doğal şeklini belirlemek için saçınızı geriye doğru çekin ve bir aynada sabun veya ruj kullanarak yüzünüzün dış hatlarını çizin.

Başlıca yüz şekilleri yuvarlak, oval, kare, kalp, elmas ve uzundur. Yüz tipinizi öğrendikten sonra yüz şeklinize göre küpe nasıl seçeceğinizi okuyabilirsiniz.

Oval yüz

Oval yüz şekli çok geniş olmayan bir alına sahiptir ve alnınızdaki çizgi çıkık elmacık kemiklerinizle bütünleşir. Yüzünüz hafifçe yuvarlak bir çeneye daralabilir. Oval yüzlü kadınlar en şanslıları diyebiliriz. Hemen hemen her türlü küpeyi takabilirsiniz. İnanılmaz çok yönlülüğe sahipler ve her tür küpeyle uyum sağlıyorlar. Deneyerek eğlenin!

Yuvarlak yüz

Tıpkı kulağa geldiği gibi – yuvarlak yüzler elmacık kemiklerinde daha geniş ve alın ve çene çizgisinde dardır. Yüzünüz genel bir dairesel form alır. Sarkan veya Gözyaşı Damlası uzun küpeler bu yüz şeklini en iyi şekilde tamamlar. Yüzün uzamasına yardımcı olurlar. Şık ve uzun yapılı küpeler en iyi seçiminizdir.

Kare yüz

Kare yüzler elmacık kemiğinden alına veya çene çizgisine kadar pek daralmaz. Alnınızın, yanaklarınızın ve çene çizginizin genişliği benzer olacaktır. Kare bir şekle sahipseniz yuvarlak tasarımlı küpeler en iyi seçiminizdir. Büyük boy halka küpeler veya yuvarlak kenarlı küpeler harika seçeneklerdir çünkü küpelerinize dikkat çekerler ve yüzünüzün doğal açılarını yumuşatmaya yardımcı olurlar.

Uzun yüz

Uzun yüzün en belirleyici özelliği, alnınızın veya yanaklarınızın genişliğine çok fazla önem vermeden uzunluğudur. Yüzler, kare yüz ile aynı genel şekle sahiptir ancak daha uzundur. Hacimli kısa sarkmalar, dar yüzlerde en iyi sonucu verir. Uzatılmış kıvrımlara sahip sarkan küpeler elmacık kemiklerini vurgulayacak ve yumuşaklık katacaktır.

Kalp şeklinde yüz

Kalp şeklindeki yüz, alnı elmacık kemiklerinden daha geniş gösterir ve yüzünüz çenenize doğru daralır. Bu yüzler, altta üstten daha geniş olan küpelerle tamamlanır. Uzatılmış kıvrımlara sahip gözyaşı damlası şeklindeki sallantılı küpeler yüzü dengeler ve gözler, elmacık kemikleri ve çene çizgisine dikkat çeker.

Elmas Yüz

Mükemmel elmacık kemikleri, elmas şeklindeki bir yüzün işaretidir. Yüzünüzün alnı ve çenesi elmacık kemiklerinizden daha dardır. Uzundan daha geniş olan küpeler ile doğal özelliklerinizi dengeleyin. Hassas damlalı küpeler gibi düz çizgilerin bir kombinasyonu da gurur vericidir.

Artık sizin için neyin işe yaradığını bildiğinize göre, küpelerinizi çıkarmanın zamanı geldi!

Burada farklı yüz şekillerini ve her birini tamamlayan mükemmel küpeleri listeledik.

Her yüz şekline ve kıyafete uyan yüksek kaliteli moda takı ve modaya uygun küpe koleksiyonunun tamamı için bizi şimdi https://cevahill.com/kategori/altin-kupe/ adresinde ziyaret edin.